Usługi

Nasza kancelaria specjalizuje się w świadczeniu usług adwokackich na rzecz osób fizycznych oraz podmiotów gospodarczych. Zajmujemy się reprezentacją w postępowaniach cywilnych, administracyjnych oraz karnych. Nasze indywidualne podejście do klienta sprawia, że każdą ze spraw traktujemy z należytą starannością a każde z naszych pism musi spełnić nasze jak najwyższe standardy. Podchodzimy także ze zrozumieniem do sytuacji naszych klientów i każdorazowo staramy się znaleźć rozwiązanie najkorzystniejsze i najbardziej satysfakcjonujące.

Umowy
Prawo cywilne
Prawo karne
Postępowanie administracyjne
Prawo handlowe

(KC, KSH, BGB, HGB) 

Prawo rodzinne
Prawo pracy
Prawo spadkowe
Dochodzenie odszkodowań
Reprezentacja w sądzie
Obszar działań

Umowy Zajmujemy się przygotowywaniem umów, regulaminów i ogólnych warunków z różnych dziedzin prawa polskiego oraz niemieckiego. Dokumenty sporządzamy w języku niemiecki, polskim i angielskim. Dokonujemy także wszelkich analiz istniejących umów pod względem ryzyka i niebezpieczeństw. Niczego nie przeoczymy.
Prawo cywilne Reprezentujemy w sprawach szeroko pojętego Prawa Cywilnego, postępowanie przedsądowe i sądowe, roszczenia z umów, roszczenia dotyczące własności i posiadania, sprawy dotyczące najmu, dzierżawy, użytkowania. 
Możesz na nas liczyć.
Prawo karne Zapewniamy wsparcie w sprawach karnych. Obrona na etapie postępowania przygotowawczego, sądowego oraz w trakcie wykonywania kary. Oferujemy reprezentację oskarżyciela posiłkowego, dochodzenie obowiązku naprawienia szkody, sporządzanie prywatnego aktu oskarżenia, udział w postępowaniu każdej instancji. A także sporządzamy skargi kasacyjne oraz reprezentujemy przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości. Jesteśmy po Twojej stronie.
Postępowanie administracyjne Reprezentacja przed organami administracji publicznej oraz sądami administracyjnymi, w szczególności z zakresu prawa budowlanego i zagospodarowania przestrzennego, prawa samorządu terytorialnego, prawa zamówień publicznych, prawa o cudzoziemcach i obywatelstwie. Ochrony danych osobowych, przepisów dotyczących nieruchomości, ochrony środowiska, rynków finansowych.
Prawo handlowe

(KC, KSH, BGB, HGB) 

W szczególności zakładanie oraz prowadzenie spółek osobowych oraz kapitałowych na prawie polskim i niemieckim.
Prawo rodzinne Głównie stosunki pomiędzy małżonkami oraz rodzicami a dziećmi, ustalenie kontaktów oraz sprawy o alimenty.
Prawo pracy Szczególnie analiza umów, realizacja postanowień umownych, zakończenie stosunku pracy – reprezentacja stron umowy, egzekwowanie zaległych wynagrodzeń.
Prawo spadkowe Stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku, sprawy testamentowe, zachowek, podatek od spadków i darowizn, uznanie za niegodnego dziedziczenia oraz wydziedziczenie;
Dochodzenie odszkodowań W imieniu osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych oraz innych, włączając reprezentację poszkodowanego wobec zakładu ubezpieczeń na etapie postępowania likwidacyjnego.
Reprezentacja w sądzie

Przed organami sądowymi oraz pozasądowymi, w postępowaniu mediacyjnym oraz zastępstwo w negocjacjach.

Inne kwestie prawne

Czy umowa, którą podpisujesz jest dla Ciebie korzystna? Sprawdzimy Twoje umowy pod kątem ryzyka i niebezpieczeństw, które czyhają na każdym kroku. Sporządzimy idealną umowę dla Twojego przedsiębiorstwa. Tworzymy umowy w języku polskim, niemieckim i angielskim.
Chcesz rozpocząć działalność w Niemczech? Przygotujemy dla Ciebie umowy zgodne z prawem niemieckim. Pomożemy w utworzeniu spółki bądź działalności jednoosobowej.
Twoi kontrahenci nie płacą? Zajmujemy się reprezentacją przed sądową. Przygotujemy dla Ciebie wezwanie do zapłaty bądź skierujemy sprawę do sądu.
Nie wiesz, jakie ryzyka czyhają na Ciebie. Sporządzimy opinię prawną, która pozwoli Ci odnaleźć się w gąszczu przepisów.
Rozwód to wystarczająco trudne doświadczenie, możemy pomóc je przetrwać. Pozwól nam zająć się kwestiami prawnymi i wesprzeć Ciebie w tym trudnym momencie, uzyskując jak najdogodniejsze warunki.
Śmierć bliskiej osoby to nie czas na zajmowanie się sprawami materialnymi. Pomożemy Ci w uregulowaniu kwestii spadkowych, kiedy Ty w spokoju uporasz się z rozstaniem.
Czy masz ograniczony kontakt z swoim dzieckiem? Wesprzemy Cię w realnym egzekwowaniu praw rodzica.
Oferujemy stałą obsługę przedsiębiorstw. Pomagamy w umowach, rozwiązujemy spory, kontaktujemy się z kontrahentami i wspieramy Cię, abyś ze spokojem i pewnością mógł prowadzić przedsiębiorstwo w Polsce oraz w Niemczech. Daj się odciążyć!
Gdy stosunki małżeński i rodzinne są napięte... Pomagamy rozwiązać spory w drodze ugód pozasądowy bądź, jeśli to konieczne, na drodze sądowej.
Czy Twoje przedsiębiorstwo działa na rynku niemieckim? Nasza kancelaria pomoże Ci rozeznać się w prawie niemieckim, przygotować umowy i korespondować z nierzetelnymi kontrahentami.
Czy Twoja firma gotowa jest na stałą obsługę? Zadzwoń i uzgodnij z nami najdogodniejsze warunki współpracy.
Ktoś Ciebie pozwał? Nie daj się zaskoczyć! Profesjonalnie wesprzemy Ciebie w postępowaniu przed Sądem.
Dostałeś bezpodstawne wypowiedzenie umowy? Otrzymasz od nas niezbędne wskazówki i pomoc w wyegzekwowaniu swoich praw.
Miałeś wypadek? Wesprzemy Ciebie w dochodzeniu należnych Tobie roszczeń.
Zajmujemy się także reprezentacją osób fizycznych oraz prawnych w związku z podejmowaną przez nich działalnością na terenie Polski oraz Niemiec. Gwarantujemy profesjonalną obsługę naszych klientów także w języku niemieckim i angielskim. Kancelaria współdziała także z innymi adwokatami na terenie Polski oraz Niemiec przez co jest w stanie zapewnić profesjonalną oraz kompleksową obsługę tak w dziedzinie prawa polskiego jak i niemieckiego.