Kancelaria

Nasza Kancelaria Adwokacka działa prężnie na rynku usług prawniczych na terenie całej Polski. Indywidualne podejście do klienta oraz umiejętność wpasowania się w aktualne zapotrzebowanie rynku to coś co nas wyróżnia. Szczególną specjalizacją Naszej kancelarii jest prawo niemieckie, dzięki czemu Nasi klienci mogą liczyć na profesjonalną obsługę również na terenie Niemiec.

Adwokat Adwokat Piotr Jankowski, LL.M.

Ukończył aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Szczecinie. 

Wieloletnie wykonywanie zawodu w połączeniu z osobistym przywiązaniem zaowocowały rozbudową i umocnieniem pozycji Kancelarii na terenie Szczecina. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Znajomość języka niemieckiego umożliwiła mu ukończenie niemieckich studiów prawniczych na Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, które zakończył tytułem Master of Polish and German Law. 

Porozumiewa się biegle w mowie i piśmie językiem angielskim na poziomie umożliwiającym interpretację anglojęzycznych tekstów aktów prawnych oraz sporządzanie odpowiednich umów oraz pism w języku angielskim.

Aplikantka Adwokacka Adwokat Weronika Zielińska

Adwokat Weronika Zielińska

Studiowała prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. W czasie studiów była uczestnikiem międzynarodowego programu wymianu studentów Erasmus na Uniwersytecie w Genui. Odbyła również praktykę w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich w Warszawie. W 2016 r. ukończyła aplikację adwokacką przy Szczecińskiej Izbie Adwokackiej. Od 2015 r. współpracuje z Kancelarią Adwokacką Adwokata Piotra Jankowskiego. 
Posiada duże doświadczenie w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, w tym przede wszystkim sprawach o rozwód, podział majątku wspólnego, alimenty oraz w sprawach związanych z władzą rodzicielską i kontaktami z dziećmi. W sprawach z zakresu prawa karnego sprawdza się zarówno jako obrońca skarżonego jak i pełnomocnik osób pokrzywdzonych. 

Prywatnie pasjonuje się podróżami i trenuje amatorsko akrobatykę i gimnastykę. Angażuje się w ochronę zwierząt.

Aplikant Adwokacki Apl. adw. Łukasz Stojko

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Obecnie aplikant przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Zielonej Górze. Współpracuje z Kancelarią reprezentując jej interesy na terenie województwa lubuskiego. Szczególnie bliskie są mu zagadnienia z prawa karnego. W zakresie jego zainteresowań znajduje się również szeroko pojęte prawo cywilne, w tym w szczególności zagadnienia związane z prawem własności intelektualnej, oraz prawo administracyjne. Posiada bogate doświadczenie w sprawach dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, które uzyskał podczas długiej współpracy z kancelarią obsługującą jeden z największych zakładów ubezpieczeń oraz biuro dochodzenia odszkodowań. Porozumiewa się biegle w mowie i piśmie językiem angielskim.

Prywatnie dusza artystyczna. W przerwach pomiędzy rozprawami oddaje się muzycznej pasji. Wieloletni chórzysta Szczecińskiego Chóru Chłopięcego  Słowiki Szczecińskie, wokalista i  producent muzyczny.